Bal z okazji Światowego Dnia Dobroci dla Zwierząt z OWES-em.

Fundacja Animals Przystań Świnoujście i Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej w Szczecinie zapraszają dzieci wraz z rodzinami na wydarzenie edukacyjne w dniu 14 X 2019 r. o godz. 11.00-14.00 ( niedziela ) do Domu Kultury Słowianin w Świnoujściu przy ul. Matejki 43 pod tytułem „Bal z okazji Światowego Dnia Dobroci dla Zwierząt”

(więcej…)

Uroczyste otwarcie siedziby Centrum Aktywności Lokalnej w Goleniowie

5 października 2018 r. po trwającej niespełna rok modernizacji i rozbudowie starego budynku nastąpiło oficjalne i uroczyste otwarcie siedziby Centrum Aktywności Lokalnej (CAL) w Goleniowie. Powstało ono z inicjatywy lokalnej społeczności, jako miejsce aktywności otwarte dla wszystkich – osób w różnym wieku (od dzieci, poprzez młodzież i osoby dorosłe, po seniorów). (więcej…)

Relacja z wizyty studyjnej w Trójmieście

Wizyta studyjna „Śladami Trójmiejskiej Ekonomii Społecznej” już za nami. Jak zwykle były to dwa niezwykle intensywne dni, pełne spotkań z prężnie działającymi organizacjami i ludźmi, którzy zdradzali kulisy ich sukcesu oraz radzenia sobie z wieloma problemami, jakie spotykali i spotykają na swojej drodze.

(więcej…)

Piknik z Ekonomią Społeczną w Nowogardzie

15.09.2018 r. w Nowogardzie odbył się „Piknik z Ekonomią Społeczną”. Podczas wydarzenia na stoisku OWES można było m.in. zapoznać się z ofertą OWES, uzyskać, jak również wziąć udział w konkursie z wiedzy o ekonomii społecznej i wygrać atrakcyjne nagrody. (więcej…)

Mierzyński Piknik z Ekonomią Społeczną za nami!

16 września odbył się Mierzyński Piknik z Ekonomią Społeczną przy Parafii MBB przy ul. Weleckiej 17.

W słonecznej aurze i fantastycznej atmosferze na stoisku OWES można było zapoznać się z ofertą OWES, uzyskacie wszelkie informacje dot. zakładania i funkcjonowania m.in. fundacji, stowarzyszeń, jak również wziąć udział w konkursie z wiedzy o ekonomii społecznej i wygrać fantastyczne nagrody. Ponadto uczestników naszej animacji zapraszaliśmy do fotobudki, gdzie można było uwiecznić wspaniałą atmosferę pikniku. Na koniec pikniku spośród uczestników naszego konkursu został wylosowany bon do Empiku o wartości 100 zł! Nagrodę otrzymała Pani Izabela z Mierzyna. Gratulujemy.

(więcej…)

OWES & Fundacja Komes na Targach Ekonomii Społecznej

8 września 2018 r Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej wraz ze swoim partnerem, Fundacją Komes oraz naszymi beneficjentami wziął udział w Targach Ekonomii Społecznej na Jasnych Błoniach w Szczecinie. W wydarzeniu wzięło kilkadziesiąt podmiotów ekonomii społecznej z całego województwa zachodniopomorskiego, które zaprezentowały swoją ofertę, działania i produkty mieszkańcom miasta.

(więcej…)