Rusza nabór wniosków do Programu rozwoju małej infrastruktury sportowo-rekreacyjnej o charakterze wielopokoleniowym – Otwarte Strefy Aktywności (OSA)!

 

Otwarte Strefy Aktywności OSA to nowy program po raz pierwszy dedykowany w całości rozwojowi małej infrastruktury w Polsce. Celem Programu jest budowa ogólnodostępnych, wielofunkcyjnych, plenerowych stref aktywności, skierowanych do różnych grup wiekowych oraz tworzenie przestrzeni aktywności sportowej, sprzyjającej międzypokoleniowej integracji społecznej.

(więcej…)

Otwarty konkurs ofert z zakresu kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i dziedzictwa narodowego w roku 2018

 

Serdecznie zapraszamy wszystkie organizacje działające w obszarze kultury i sztuki do ubiegania się o dofinansowanie działań w 2018r. przez Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego. W ramach otwartego konkursu ofert na wspieranie zadań z zakresu kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i dziedzictwa narodowego w roku 2018. Jest to dobra okazja na zdobycie środków na realizację swoich pomysłów.

(więcej…)

Chcesz skorzystać z możliwości prowadzenia uproszczonej księgowości w NGO? Nie przegap terminu zgłoszenia do US!

 

Nowelizacja ustawy o rachunkowości wprowadziła od 2016r. możliwość prowadzenia w organizacjach pozarządowych tzw. uproszczonej księgowości, czyli tak naprawdę uproszczonej ewidencji przychodów i kosztów (UEPIK). Prowadzenie uproszczonej ewidencji to decyzja organizacji pozarządowej. Taką decyzję musi podjąć organ zatwierdzający zgodnie ze statutem sprawozdanie finansowe, np. w stowarzyszeniu jest to zwykle Walne Zebranie. Warto jednak pamiętać, że zarówno decyzję o przejściu na uproszczoną księgowość, jak i rezygnację z niej należy zgłosić do Urzędu Skarbowego z zachowaniem odpowiedniego terminu:

(więcej…)

W dniu 10.01 br. Lokalny Punkt Doradczy w Policach nieczynny

Informujemy, że w dniu 10.01 br. Lokalny Punkt Doradczy w Policach będzie nieczynny z powodu pracy Doradcy w biurze w Szczecinie.

 

W sprawach pilnych prosimy o kontakt telefoniczny z Doradcą – Michałem Głuszykiem pod numerem telefonu 780 126 808.

 

Za utrudnienia przepraszamy.