Szkoliliśmy z RODO

21 maja 2018 r. czyli tuż przed wprowadzeniem zmian w przepisach dotyczących przetwarzania danych osobowych związanych z wprowadzeniem RODO. Zainteresowanie było duże i słusznie, bo kwestie przetwarzania danych dotyczą każdej organizacji. Na razie ostateczny kształt zapisów nie jest w pełni znany, dlatego już za miesiąc kolejne tego typu spotkanie, na które już teraz zapraszamy.

(więcej…)

Akademia Kompetentnego Pracownika – cykl szkoleń dla bezrobotnych

SZOWES organizuje cykl bezpłatnych szkoleń, których celem będzie podniesienie wiedzy i umiejętności studentów studiów zaocznych, którzy poszukują zatrudnienia. W ramach Akademii odbędzie się cykl 9 szkoleń podnoszących wiedzę, umiejętności oraz motywację studentów do pozyskania zatrudnienia, zarówno w zakresie umiejętności miękkich jak i typowo specjalistycznych.

(więcej…)

RODO w Twojej organizacji – nie daj się zaskoczyć zmianami w prawie!

Już 25 maja 2018 roku zmienią się przepisy w prawie, które dotyczą Twojej organizacji!

 

RODO czyli Rozporządzenie o Ochronie Danych Osobowych definiuje zasady przetwarzania, wykorzystywania i przechowywania danych osobowych w trochę odmienny sposób. Nowe przepisy wprowadzają szereg obowiązków, inne rodzaje odpowiedzialności i kary finansowe. To może dotyczyć również Twojej organizacji, w której są przetwarzane dane osobowe np. wolontariuszy, beneficjentów, pracowników czy klientów.

(więcej…)

W dniu 17.04 punkt doradczy w Policach nieczynny

Informujemy, że w dniu 17.04 br. Lokalny Punkt Doradczy w Policach będzie nieczynny.

 

W sprawach pilnych prosimy o kontakt telefoniczny z Doradcą – Michałem Głuszykiem pod numerem telefonu 780 126 808.

 

Za utrudnienia przepraszamy.

Ważne zmiany w sposobie składania sprawozdań finansowych do KRS

Celem ustawy z dnia 26 stycznia 2018 r., zmieniającej ustawę o KRS i rewolucjonizującej sposób składania sprawozdań finansowych do KRS, jest upowszechnienie korzystania z systemu teleinformatycznego udostępnionego przez Ministra Sprawiedliwości. System ten od 2020 roku będzie w zasadzie jedynym sposobem na składanie jakichkolwiek wniosków do KRS, toteż spółki, stowarzyszenia i fundacje muszą powoli zacząć z niego korzystać.

 

Ustawodawca zaczyna przyzwyczajać podmioty do systemu, poprzez wprowadzenie obowiązku składania w ten sposób rocznych sprawozdań finansowych (od 15.03.2018r.) i sprawozdań finansowych na inny dzień bilansowy (od 01.10.2018r.)

 

Dowiedz się  jak złożyć sprawozdanie finansowe do KRS po 15 marca 2018 roku:

Jak złożyć sprawozdanie finansowe do KRS po 15 marca 2018?

OWESowe spotkania w ramach Programu Społecznik

Trwa nabór wniosków do Programu Społecznik. To wyjątkowa szansa dla organizacji pozarządowych oraz grup nieformalnych na otrzymanie środków finansowych na realizację swoich inicjatyw. Każdy z tych podmiotów może starać się o kwotę maksymalnie 3 000 zł na realizację inicjatywy lokalnej lub 10 000 zł na realizację wydarzenia na skalę co najmniej międzypowiatową. (więcej…)

Szkolenie z tworzenia Podmiotów Ekonomii Społecznej w Goleniowie

10 kwietnia 2018 r. w Goleniowie przeprowadziliśmy szkolenie pn. „Tworzenie i funkcjonowanie podmiotów ekonomii społecznej”, które poprowadziła Pani Emilia Kowalska. Na szkoleniu poruszono m.in. podstawy prawne funkcjonowania organizacji, wypracowanie celów działania stowarzyszenia, kwestie związane z rejestracją i zarządzaniem organizacją. Już w trakcie szkolenia odbyło się zebranie założycielskie, podczas którego powołano Stowarzyszenie z Chorobami Neurologicznymi Tulipan, któremu życzymy powodzenia w rejestracji i dalszych etapach działalności.

(więcej…)